Direct door naar content
‘Je moet doorzettingsvermogen hebben, wil je deze race redden.’ afbeelding nieuwsbericht

‘Je moet doorzettingsvermogen hebben, wil je deze race redden.’

13 juni 2024

‘Als je zo lang hebt stilgezeten en je mag weer, dan gaan alle stoplichten op groen’. Zo voelde het toen Bart Kuijer, rolstoelgebonden door een dwarslaesie, na lange tijd weer kon sporten. Op 27 juni racet hij samen met zijn team van revalidatiecentrum De Hoogstraat de HandbikeBattle. Op een felbegeerde handbike die hij met hulp van Uniek Sporten kon aanvragen.

Sinds Bart in 2006 door een hoge dwarslaesie in een rolstoel terechtkwam, heeft hij veel gehandbiked. Tot hij tien jaar later complicaties kreeg en zijn rug ‘met schroeven en pinnen’ werd vastgezet. Bart: ‘De artsen zeiden dat ik niet meer kon sporten, alleen recreatief. Ik miste het meteen. Sport hielp me om mijn hoofd leeg te maken. En de kilo’s kwamen er ook snel aan.’

Een dure handbike

Groot was zijn opluchting toen hij vorig jaar hoorde dat hij weer mocht beginnen: ‘Tijdens het revalideren in revalidatiecentrum De Hoogstraat, viel mijn oog op een handbike met ondersteuning. ‘Dat is echt iets voor jou’, zei mijn ergotherapeut.’ Er was alleen één probleem: de fiets was erg duur. Te duur voor het sportbudget van de gemeente.

Bart: ‘Via Uniek Sporten kon ik de handbike toch aanvragen. Fantastisch.'

Het team wordt steeds hechter

Op diezelfde fiets traint Bart nu voor de HandbikeBattle. Een prachtige uitdaging, vindt hij: ‘Als je zo lang hebt stilgezeten en je mag weer, dan gaan alle stoplichten op groen. Voor mijn gevoel heeft het lang geduurd voordat ik weer fit werd. Maar nu is het een stijgende lijn. Ik doe 2 keer in de week aan fitness en krachttraining, en met ons team ‘De Highlanders’ hebben we eens in de maand een gezamenlijke training. Ons team wordt steeds hechter.’

Die constante druk op je armen

Op weg naar de HandbikeBattle doen Bart en z’n teamgenoten meer dan trainen alleen. Ook sponsors zoeken, geld inzamelen en clinics geven horen erbij: ‘Tijdens zo’n clinic bij een bedrijf laten we medewerkers in een rolstoel zitten en handbiken. Je krijgt dan altijd terug dat het zwaarder is dan ze dachten.’ Wat hij zelf het zwaarste vindt? ‘Die constante druk op je armen als je omhoog moet fietsen. Je moet wel doorzettingsvermogen hebben, wil je de HandbikeBattle redden.’

Op naar dat ene bijzondere moment

Dit is zijn eerste HandbikeBattle. Wat hij ervan verwacht? Bart: ‘Als ik het allemaal mag geloven is het hartstikke bijzonder. Een hele mooie week met een hoop hoogtepunten. Ik heb het volste vertrouwen in mijn buddy. Die fietst achter me, zorgt ervoor dat ik genoeg drink en niet achteruitrol als ik stil sta. Ook gaan er veel familieleden van me mee. Maar ik doe dit vooral voor mezelf. Ik moest van ver komen. Als je dan die berg opgaat… dat moet een bijzonder moment zijn.’

Wil jij nu ook een sport of activiteit beoefenen waar je een hulpmiddel voor nodig hebt? Kijk dan eens naar de mogelijkheden bij Uniek Sporten Hulpmiddelen. Wij helpen je graag met advies over het juiste sporthulpmiddel, de aanschaf en zelfs de financiering.

Vind jouw sport

Van atletiek tot zwemmen: met onze Sportzoeker vind je gemakkelijk jouw favoriete sport of activiteit. Met meer dan 4250 sportclubs is er altijd een sport die bij je past.

Sport zoeken

Terug naar nieuwsoverzicht

Aanbevolen berichten

Programma van:

Partners: