Direct door naar content
8 Nederlanders bij 20e editie van US Open rolstoeltennistoernooi afbeelding nieuwsbericht

8 Nederlanders bij 20e editie van US Open rolstoeltennistoernooi

01 september 2025

Deze week wordt in New York de twintigste keer het US Open Wheelchairs toernooi gehouden. Bij die eerste editie in 2005 won Esther Vergeer zowel het enkel- als het dubbelspel. Dat was de start van een reeks van zes US Open titels op rij. Ook dit jaar staat weer een hele ploeg Nederlandse rolstoeltennissers klaar om voor de overwinning mee te doen.

De US Open was niet de eerste Grand Slam die een rolstoeltoernooi toevoegde aan het programma. Die primeur had de Australian Open in 2002, met ook Esther Vergeer als winnaar. Zij had eigenlijk nooit gedacht dat zij zelf aan de US Open zou mee kunnen doen, blikt ze terug op de website van het toernooi. Tot 2005 had ze alleen valide spelers op de US Open zien spelen. “Ik keek de wedstrijden van de US Open al van kleins af aan op tv, en toen kreeg ik opeens de mogelijkheid om als een rolstoeltennisspeler onderdeel te zijn van een Grand Slam.”

Trots en gelukkig

Ze weet nog dat ze het geweldig vond om tegen haar familie en vrienden te zeggen dat ze aan de US Open mocht meedoen. “Ik was trots en gelukkig, maar ook gespannen en bang, want ik wist niet wat ik moest verwachten.” Esther won in dat eerste jaar het enkelspel en samen met Korie Homan ook het dubbelspel. Daarna won ze het Amerikaanse tennistoernooi nog vijf keer. In haar indrukwekkende carrière won ze uiteindelijk 21 Grand Slam enkelspeltitels en nog eens 23 dubbelspeltitels.

8 Nederlanders bij US Open

Met dat enorme palmares heeft Esther een grote invloed gehad op het Nederlandse rolstoeltennis. Dat is nu twintig jaar na het eerste US Open Wheelchair toernooi goed te merken, want Nederland is met maar liefst acht spelers vertegenwoordigd. Onze ambassadeur Diede de Groot won de US Open al zes keer, maar is in haar comebackjaar een minder grote favoriet. Na een opwarmwedstrijdje afgelopen week liet ze op Instagram weten vol vertrouwen en met een gevoel aan de US Open te beginnen. In New York treft Diede verder ook landgenoten Jiske Griffioen, Aniek van Koot en Lizzy de Greef. Benieuwd naar dat laatste opkomende talent? Lees dan meer in dit artikel.

Niels Vink komt om te winnen

Niels Vink gaf in een interview met de NOS aan maar met één doel in het vliegtuig naar de VS stapt: “Ja natuurlijk om te winnen. De laatste trainingen waren allemaal heel goed. Hoe het er nu voor staat denk ik dat ik er klaar voor ben.” De pas 22-jarige tennisser is de grote favoriet bij de Quads, want hij is de nummer 1 op de wereldranglijst. Hij krijgt in die categorie concurrentie van landgenoot Sam Schröder, die als tweede staat op de ranglijst.

Nederlands-Spaanse dubbels

Verder komen Ruben Spaargaren en Tom Egberink bij de mannen in actie bij de singles en later ook nog bij het dubbeltoernooi. Beide Nederlanders hebben een Spaanse dubbelpartner: Tom speelt in New York voor het eerst met Daniël Caverzachi en Ruben met Martin De La Puente. Dat laatste duo is al goed op in elkaar gespeeld, want samen wonnen zij dit jaar al het dubbeltoernooi van Wimbledon.

 

Vind jouw sport

Van atletiek tot zwemmen: met onze Sportzoeker vind je gemakkelijk jouw favoriete sport of activiteit. Met meer dan 4250 sportclubs is er altijd een sport die bij je past.

Sport zoeken

Terug naar nieuwsoverzicht

Aanbevolen berichten

Programma van:

Partners: